Stackpole Electronics Inc. RMCF2010FT4R64
RMCF2010FT4R64 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010FT4R64
Brief Description
RES SMD 4.64 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010FT4R64.pdf
Availability of RMCF2010FT4R64
QUANTITY
RMCF2010FT4R64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010FT4R64
Internal Part NumberEIS-RMCF2010FT4R64
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010FT4R64
Related LinksRMCF201, RMCF2010FT4R64 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010FT4R64 Details Description
Related parts for RMCF2010FT4R64
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 25NS 160QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A 15GOLD T/H datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
POWER SUPPLY DC/DC 300W datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf