Stackpole Electronics Inc. RMCF2010JT39R0
RMCF2010JT39R0 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010JT39R0
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010JT39R0.pdf
Availability of RMCF2010JT39R0
QUANTITY
RMCF2010JT39R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010JT39R0
Internal Part NumberEIS-RMCF2010JT39R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010JT39R0
Related LinksRMCF201, RMCF2010JT39R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010JT39R0 Details Description
Related parts for RMCF2010JT39R0
CONVERTER DC-DC 5V 6A 48VIN VERT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V datasheet.pdf
LED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 6.96NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
LED LH351B COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES 90K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf