Stackpole Electronics Inc. RMCF2512JT10M0
RMCF2512JT10M0 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2512JT10M0
Brief Description
RES SMD 10M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
RMCF2512JT10M0.pdf
Availability of RMCF2512JT10M0
QUANTITY
RMCF2512JT10M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2512JT10M0
Internal Part NumberEIS-RMCF2512JT10M0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2512JT10M0
Related LinksRMCF251, RMCF2512JT10M0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2512JT10M0 Details Description
Related parts for RMCF2512JT10M0
UM45-D15SUB/B datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 72POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.1V SNT-4A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DC 4 WIRE ALL SENSORS 5M R/A M12 datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3.4A datasheet.pdf