Stackpole Electronics Inc. RMCP2010FT4K22
RMCP2010FT4K22 picture photo
Mfg. Part Number
RMCP2010FT4K22
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
RMCP2010FT4K22.pdf
Availability of RMCP2010FT4K22
QUANTITY
RMCP2010FT4K22 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCP2010FT4K22
Internal Part NumberEIS-RMCP2010FT4K22
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCP2010FT4K22
Related LinksRMCP201, RMCP2010FT4K22 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCP2010FT4K22 Details Description
Related parts for RMCP2010FT4K22
IC QUADRATURE MOD 250MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
IC I2C EEPROM DIP SWITCH 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 10.9A 8TDSON datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 107 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 84POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf