Stackpole Electronics Inc. RMCP2010FT4M64
RMCP2010FT4M64 picture photo
Mfg. Part Number
RMCP2010FT4M64
Brief Description
RES SMD 4.64M OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
RMCP2010FT4M64.pdf
Availability of RMCP2010FT4M64
QUANTITY
RMCP2010FT4M64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCP2010FT4M64
Internal Part NumberEIS-RMCP2010FT4M64
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCP2010FT4M64
Related LinksRMCP201, RMCP2010FT4M64 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCP2010FT4M64 Details Description
Related parts for RMCP2010FT4M64
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7 COND .050" datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 3.5MM PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 16-QSOP datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf