Stackpole Electronics Inc. RMCP2010FT63R4
RMCP2010FT63R4 picture photo
Mfg. Part Number
RMCP2010FT63R4
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
RMCP2010FT63R4.pdf
Availability of RMCP2010FT63R4
QUANTITY
RMCP2010FT63R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCP2010FT63R4
Internal Part NumberEIS-RMCP2010FT63R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCP2010FT63R4
Related LinksRMCP201, RMCP2010FT63R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCP2010FT63R4 Details Description
Related parts for RMCP2010FT63R4
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 2FKE/115 AR UC datasheet.pdf
FUSE 315A 690V BRITISH datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 185.85VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
NS-RUNTIME TEN LICENSES datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 80A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 200W datasheet.pdf