Sullins Connector Solutions RMM15DTAD
RMM15DTAD picture photo
Mfg. Part Number
RMM15DTAD
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RMM15DTAD.pdf
Availability of RMM15DTAD
QUANTITY
RMM15DTAD Order Process
Ship out your order
Specifications of RMM15DTAD
Internal Part NumberEIS-RMM15DTAD
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMM15DTAD
Related LinksRMM1, RMM15DTAD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMM15DTAD Details Description
Related parts for RMM15DTAD
IC OPAMP JFET 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR DUAL-RS232 5V 16-DIP datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 12V 83MA 7SOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DINRAIL MNT 10PL datasheet.pdf
IC PWR SW USB 2CH 1.5A 8-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TWEEZER REMOVAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TB WIR PRO THOUGH/T datasheet.pdf
CONN PIN STR SLDR FLATPAQ datasheet.pdf
4700UF 10V 21X38MM 125C 8000H datasheet.pdf