Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RN104PJ360CS
RN104PJ360CS picture photo
Mfg. Part Number
RN104PJ360CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 36 OHM 0804
Datasheet Download
RN104PJ360CS.pdf
Availability of RN104PJ360CS
QUANTITY
RN104PJ360CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RN104PJ360CS
Internal Part NumberEIS-RN104PJ360CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Resistor
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN104PJ360CS
Related LinksRN104P, RN104PJ360CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RN104PJ360CS Details Description
Related parts for RN104PJ360CS
RES SMD 453 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC XMITTER 1B8T LVDS VID 56TSSOP datasheet.pdf
IC SATELLITE TUNER DGTL 48HVQFN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ATTENUATOR PASSIVE 6-DFN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf