Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RN104PJ360CS
RN104PJ360CS picture photo
Mfg. Part Number
RN104PJ360CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 36 OHM 0804
Datasheet Download
RN104PJ360CS.pdf
Availability of RN104PJ360CS
QUANTITY
RN104PJ360CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RN104PJ360CS
Internal Part NumberEIS-RN104PJ360CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Resistor
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN104PJ360CS
Related LinksRN104P, RN104PJ360CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RN104PJ360CS Details Description
Related parts for RN104PJ360CS
JUMPER-H9991TR/1852OR/H9991TR 5" datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO HV TO262 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ARRAY 3300PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
762 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 15KV datasheet.pdf