Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RN104PJ390CS
RN104PJ390CS picture photo
Mfg. Part Number
RN104PJ390CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0804
Datasheet Download
RN104PJ390CS.pdf
Availability of RN104PJ390CS
QUANTITY
RN104PJ390CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RN104PJ390CS
Internal Part NumberEIS-RN104PJ390CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Resistor
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN104PJ390CS
Related LinksRN104P, RN104PJ390CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RN104PJ390CS Details Description
Related parts for RN104PJ390CS
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
2.54MM KK CRP TRM HSG IL W/LRMP datasheet.pdf
RES 102 OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf