Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RN104PJ620CS
RN104PJ620CS picture photo
Mfg. Part Number
RN104PJ620CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 0804
Datasheet Download
RN104PJ620CS.pdf
Availability of RN104PJ620CS
QUANTITY
RN104PJ620CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RN104PJ620CS
Internal Part NumberEIS-RN104PJ620CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Resistor
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN104PJ620CS
Related LinksRN104P, RN104PJ620CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RN104PJ620CS Details Description
Related parts for RN104PJ620CS
CONN SPLICE CLOSED 14-22 AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.82 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 6X186" A CRS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 77MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf