Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RN104PJ620CS
RN104PJ620CS picture photo
Mfg. Part Number
RN104PJ620CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 0804
Datasheet Download
RN104PJ620CS.pdf
Availability of RN104PJ620CS
QUANTITY
RN104PJ620CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RN104PJ620CS
Internal Part NumberEIS-RN104PJ620CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Resistor
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN104PJ620CS
Related LinksRN104P, RN104PJ620CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RN104PJ620CS Details Description
Related parts for RN104PJ620CS
ACCELEROMETER DL 1.7G DIL12 SMD datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN CM HV 8LSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINI PV CTW 40AU 28-32 AWG datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 25NS 44TSOP datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T6 6.5" datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 145MA 1.15 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 4.5K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf