Schaffner EMC Inc. RN222-1.5-02
RN222-1.5-02 picture photo
Mfg. Part Number
RN222-1.5-02
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 10MH 1.5A VERT
Datasheet Download
RN222-1.5-02.pdf
Availability of RN222-1.5-02
QUANTITY
RN222-1.5-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN222-1.5-02
Internal Part NumberEIS-RN222-1.5-02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRN Choke Series
Featured ProductRFI Suppression Chokes
RN Series Chokes
Standard Package15
Number of Lines2
Inductance10mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)220 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)1.165" (29.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN222-1.5-02
Related LinksRN222-, RN222-1.5-02 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RN222-1.5-02 Details Description
Related parts for RN222-1.5-02
FLOATSWITCH CABLE END N/O 10A datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 25 OHM 400V datasheet.pdf
IC EIA-232 DRIVER/REC 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TUBE FEEDER datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 140MA 6.432 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
3100UF 450V 76X219 85C ST datasheet.pdf