Vishay/Dale RN50C1132BRSL
RN50C1132BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C1132BRSL
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C1132BRSL.pdf
Availability of RN50C1132BRSL
QUANTITY
RN50C1132BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C1132BRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C1132BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C1132BRSL
Related LinksRN50C1, RN50C1132BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C1132BRSL Details Description
Related parts for RN50C1132BRSL
SLEEVE EXP FR GRY 1.25"(31.8MM) datasheet.pdf
IC DGTL CTRL COMPAT DVR 14HTSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC NEW DESIGNS SEE VINCULUM-II datasheet.pdf
CORDSET FEMALE 12' R/A 16/3 PVC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
SPIRAL WRAP 0.19 4.8MMX100' TFE datasheet.pdf
GT12 TOUCH SCRN MONO GR/RD/OR datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf