Vishay/Dale RN50C12R4FBSL
RN50C12R4FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C12R4FBSL
Brief Description
RES 12.4 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C12R4FBSL.pdf
Availability of RN50C12R4FBSL
QUANTITY
RN50C12R4FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C12R4FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C12R4FBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C12R4FBSL
Related LinksRN50C1, RN50C12R4FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C12R4FBSL Details Description
Related parts for RN50C12R4FBSL
SIP HEADER 32 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
IC 2.63V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
OSC VCXO 166.6286MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 5VIN 15VOUT DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" STACKER datasheet.pdf
D4SL-N2QFG-D4N datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 28MLF datasheet.pdf
508 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
TB SOCKET datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH WLCSP datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 3.3V PLL 8TSSOP datasheet.pdf