Vishay/Dale RN50C1430FBSL
RN50C1430FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C1430FBSL
Brief Description
RES 143 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C1430FBSL.pdf
Availability of RN50C1430FBSL
QUANTITY
RN50C1430FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C1430FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C1430FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C1430FBSL
Related LinksRN50C1, RN50C1430FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C1430FBSL Details Description
Related parts for RN50C1430FBSL
CABLE D-SUB - AMU09B/AE09M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 54POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 300PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 420V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
MICRO WIRE SADDLE STANDOFF NAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W DO216 datasheet.pdf
IC TXRX 16KB 768B RAM 36QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1.2KV RAD datasheet.pdf