Vishay/Dale RN50C1432FRSL
RN50C1432FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C1432FRSL
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C1432FRSL.pdf
Availability of RN50C1432FRSL
QUANTITY
RN50C1432FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C1432FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C1432FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C1432FRSL
Related LinksRN50C1, RN50C1432FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C1432FRSL Details Description
Related parts for RN50C1432FRSL
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14-DIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.9A SOT23 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 23POS datasheet.pdf
RES 750 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CRIMP SOCKET 3.6MM datasheet.pdf
IC AUTO SNSR SIGNAL COND TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf