Vishay/Dale RN50C1470FBSL
RN50C1470FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C1470FBSL
Brief Description
RES 147 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C1470FBSL.pdf
Availability of RN50C1470FBSL
QUANTITY
RN50C1470FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C1470FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C1470FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C1470FBSL
Related LinksRN50C1, RN50C1470FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C1470FBSL Details Description
Related parts for RN50C1470FBSL
CONN HOUSING RECEPT 26POS BLACK datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 PHENOLIC 3/4" datasheet.pdf
HDWR SPACER REAR MNT BLK S2 SER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf