Vishay/Dale RN50C2100FRSL
RN50C2100FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C2100FRSL
Brief Description
RES 210 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C2100FRSL.pdf
Availability of RN50C2100FRSL
QUANTITY
RN50C2100FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C2100FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C2100FRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C2100FRSL
Related LinksRN50C2, RN50C2100FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C2100FRSL Details Description
Related parts for RN50C2100FRSL
CAP FILM 60UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN CBL VIBRATN-PRF 4POS M12 2M datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 100KHZ 8SO datasheet.pdf
KIT EVAL/DEMO FOR TLV320AIC3256 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONTACT PIN 14-16 AWG SLVR CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf