Vishay/Dale RN50C2232BBSL
RN50C2232BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C2232BBSL
Brief Description
RES 22.3K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C2232BBSL.pdf
Availability of RN50C2232BBSL
QUANTITY
RN50C2232BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C2232BBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C2232BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C2232BBSL
Related LinksRN50C2, RN50C2232BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C2232BBSL Details Description
Related parts for RN50C2232BBSL
FIXED IND 150NH 100MA 4.5 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 3POS 30AU datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .125X.25 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MICRO 37C P 18" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.175W 0.01% AXIAL datasheet.pdf