Vishay/Dale RN50C23R2FRE6
RN50C23R2FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C23R2FRE6
Brief Description
RES 23.2 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C23R2FRE6.pdf
Availability of RN50C23R2FRE6
QUANTITY
RN50C23R2FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C23R2FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50C23R2FRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C23R2FRE6
Related LinksRN50C2, RN50C23R2FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C23R2FRE6 Details Description
Related parts for RN50C23R2FRE6
IC REG SWITCHD CAP DL 10MSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 3.3V +-50PPM SMD datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 15NS 208PQFP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
LED 18MM WHITE 120V TAB PNL MNT datasheet.pdf
PNL MNT 110V YELLOW 8MM datasheet.pdf