Vishay/Dale RN50C23R2FRSL
RN50C23R2FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C23R2FRSL
Brief Description
RES 23.2 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C23R2FRSL.pdf
Availability of RN50C23R2FRSL
QUANTITY
RN50C23R2FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C23R2FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C23R2FRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C23R2FRSL
Related LinksRN50C2, RN50C23R2FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C23R2FRSL Details Description
Related parts for RN50C23R2FRSL
DIODE ZENER 19V 500MW DO35 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 11.03VC AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC SMART RESET 4PIN 7.5S 6UDFN datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf