Vishay/Dale RN50C25R5FRSL
RN50C25R5FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C25R5FRSL
Brief Description
RES 25.5 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C25R5FRSL.pdf
Availability of RN50C25R5FRSL
QUANTITY
RN50C25R5FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C25R5FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C25R5FRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C25R5FRSL
Related LinksRN50C2, RN50C25R5FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C25R5FRSL Details Description
Related parts for RN50C25R5FRSL
CONN MINI-D 50POS R/A PLUG datasheet.pdf
IC ADC 16B SER/PAR 500K 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPED 6POS datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 100V GBJ datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
VHDM AVM 6ROW SHLD END BP KEY A datasheet.pdf
CONV DC/DC 270VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf