Vishay/Dale RN50C2673FB14
RN50C2673FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C2673FB14
Brief Description
RES 267K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C2673FB14.pdf
Availability of RN50C2673FB14
QUANTITY
RN50C2673FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C2673FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C2673FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C2673FB14
Related LinksRN50C2, RN50C2673FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C2673FB14 Details Description
Related parts for RN50C2673FB14
IC REG LDO 1.6V/3.3V 10MLF datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SOCKET 4PAD 2.0X1.6 OSCILLATOR datasheet.pdf
SW MIN ACT STR SPDT PCB 125V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 30POS .35M datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
THERMAL TAPE FOR 14.5MM BOARD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf