Vishay/Dale RN50C2702FRSL
RN50C2702FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C2702FRSL
Brief Description
RES 27K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C2702FRSL.pdf
Availability of RN50C2702FRSL
QUANTITY
RN50C2702FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C2702FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C2702FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C2702FRSL
Related LinksRN50C2, RN50C2702FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C2702FRSL Details Description
Related parts for RN50C2702FRSL
MARKER TIE WRAP STD ORN 7.4" datasheet.pdf
IC SHFT REG PAR-LD 8BIT 16-TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER VIOLET datasheet.pdf
LITEPIPE 2.5MM CLEAR TRANSP datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf