Vishay/Dale RN50C3162BB14
RN50C3162BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3162BB14
Brief Description
RES 31.6K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3162BB14.pdf
Availability of RN50C3162BB14
QUANTITY
RN50C3162BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3162BB14
Internal Part NumberEIS-RN50C3162BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3162BB14
Related LinksRN50C3, RN50C3162BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3162BB14 Details Description
Related parts for RN50C3162BB14
FIXED IND 2.2UH 550MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
MODEM CELLULAR DUAL CDMA datasheet.pdf
CONN IDC 25POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 5W SMBJ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CAP FILM 870UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
POT 10K OHM 0.06W CARBON LOG datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP FILM 2.4UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 390NF5%275VAC RADIAL datasheet.pdf