Vishay/Dale RN50C3240FB14
RN50C3240FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3240FB14
Brief Description
RES 324 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3240FB14.pdf
Availability of RN50C3240FB14
QUANTITY
RN50C3240FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3240FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C3240FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3240FB14
Related LinksRN50C3, RN50C3240FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3240FB14 Details Description
Related parts for RN50C3240FB14
SHOP TRAVELER 10X12 3MIL 25PK datasheet.pdf
IC AMP OPT RCVR SOT115T datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 2POS 2.5MM GREEN datasheet.pdf
RES SMD 2.2KOHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT PIN datasheet.pdf