Vishay/Dale RN50C3433FB14
RN50C3433FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3433FB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 343K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3433FB14.pdf
Availability of RN50C3433FB14
QUANTITY
RN50C3433FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3433FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C3433FB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)343k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3433FB14
Related LinksRN50C3, RN50C3433FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3433FB14 Details Description
Related parts for RN50C3433FB14
CONN HEADER VERT 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .14W STER AB 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 10 OHM 2.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 4A datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
100V NPN LOW SATURATION MEDIUM POWER TRANSISTOR IN SOT89 IC datasheet.pdf