Vishay/Dale RN50C3881BRSL
RN50C3881BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3881BRSL
Brief Description
RES 3.88K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3881BRSL.pdf
Availability of RN50C3881BRSL
QUANTITY
RN50C3881BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3881BRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C3881BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3881BRSL
Related LinksRN50C3, RN50C3881BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3881BRSL Details Description
Related parts for RN50C3881BRSL
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SNGL 5V OUT SIP7 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
XBEE DIGIMESH 865/868 PCB ANT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 72VDC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf