Vishay/Dale RN50C4530FBSL
RN50C4530FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4530FBSL
Brief Description
RES 453 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4530FBSL.pdf
Availability of RN50C4530FBSL
QUANTITY
RN50C4530FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4530FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C4530FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4530FBSL
Related LinksRN50C4, RN50C4530FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4530FBSL Details Description
Related parts for RN50C4530FBSL
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 18MM datasheet.pdf
EVALUATION BOARD TH71112 RECEIVR datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
5600UF 50V 25X40MM 85C 5000H datasheet.pdf