Vishay/Dale RN50C6340FBSL
RN50C6340FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C6340FBSL
Brief Description
RES 634 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C6340FBSL.pdf
Availability of RN50C6340FBSL
QUANTITY
RN50C6340FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C6340FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C6340FBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C6340FBSL
Related LinksRN50C6, RN50C6340FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C6340FBSL Details Description
Related parts for RN50C6340FBSL
CONN RECEPT 4 POS CST-100 datasheet.pdf
IC DOC2000 576MB 32-DIP datasheet.pdf
HEAT SINK 17MM X 17MM X 19.5MM datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A SOT89-3 datasheet.pdf
INDICATOR SQUARE GREEN PC datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 320MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf