Vishay/Dale RN50C9310FRSL
RN50C9310FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C9310FRSL
Brief Description
RES 931 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C9310FRSL.pdf
Availability of RN50C9310FRSL
QUANTITY
RN50C9310FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C9310FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C9310FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C9310FRSL
Related LinksRN50C9, RN50C9310FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C9310FRSL Details Description
Related parts for RN50C9310FRSL
IC CHARGER LI-ION POLYMER 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf