Vishay/Dale RN50C9530FBSL
RN50C9530FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C9530FBSL
Brief Description
RES 953 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C9530FBSL.pdf
Availability of RN50C9530FBSL
QUANTITY
RN50C9530FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C9530FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C9530FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C9530FBSL
Related LinksRN50C9, RN50C9530FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C9530FBSL Details Description
Related parts for RN50C9530FBSL
IDC CABLE - MKR10K/MC10G/MPD10K datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
ATTACHMENT CONN RJ45 FML-FML datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPEN FRAME HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 80MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf