Vishay/Dale RN50C9531FB14
RN50C9531FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C9531FB14
Brief Description
RES 9.53K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C9531FB14.pdf
Availability of RN50C9531FB14
QUANTITY
RN50C9531FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C9531FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C9531FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C9531FB14
Related LinksRN50C9, RN50C9531FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C9531FB14 Details Description
Related parts for RN50C9531FB14
IC REG CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 39MH 41MA 147 OHM TH datasheet.pdf
CER RESONATOR 8MHZ SMD datasheet.pdf
IC PLL CLK MULTIPLIER 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM DO204AL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 225DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
POT 10K OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 19SKT R/A PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf