Vishay/Dale RN50E22R6BBSL
RN50E22R6BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E22R6BBSL
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E22R6BBSL.pdf
Availability of RN50E22R6BBSL
QUANTITY
RN50E22R6BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E22R6BBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E22R6BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E22R6BBSL
Related LinksRN50E2, RN50E22R6BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E22R6BBSL Details Description
Related parts for RN50E22R6BBSL
CAP CER 1UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 750MA 100 MOHM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR BUCK-BOOST LM3429 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM BK datasheet.pdf
LINE CARD LCAS 1CHIPLE 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf