Vishay/Dale RN50E2492BBSL
RN50E2492BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E2492BBSL
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E2492BBSL.pdf
Availability of RN50E2492BBSL
QUANTITY
RN50E2492BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E2492BBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E2492BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E2492BBSL
Related LinksRN50E2, RN50E2492BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E2492BBSL Details Description
Related parts for RN50E2492BBSL
IC UNIV SHIFT REGISTER 20DIP datasheet.pdf
IC HEX INV LEVEL SHIFTER 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 GRN/GRN BOOT 4' datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 390MA 650 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 216POS .050 SMD datasheet.pdf