Vishay/Dale RN50E3651FB14
RN50E3651FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E3651FB14
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E3651FB14.pdf
Availability of RN50E3651FB14
QUANTITY
RN50E3651FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E3651FB14
Internal Part NumberEIS-RN50E3651FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E3651FB14
Related LinksRN50E3, RN50E3651FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E3651FB14 Details Description
Related parts for RN50E3651FB14
TERM BLOCK 6.2MM HOUSING/GRAY datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3PHASE 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
RES 160 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf