Vishay/Dale RN50E3921BB14
RN50E3921BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E3921BB14
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E3921BB14.pdf
Availability of RN50E3921BB14
QUANTITY
RN50E3921BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E3921BB14
Internal Part NumberEIS-RN50E3921BB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E3921BB14
Related LinksRN50E3, RN50E3921BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E3921BB14 Details Description
Related parts for RN50E3921BB14
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 35POS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 43 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf