Vishay/Dale RN50E4530FRE6
RN50E4530FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E4530FRE6
Brief Description
RES 453 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E4530FRE6.pdf
Availability of RN50E4530FRE6
QUANTITY
RN50E4530FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E4530FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50E4530FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E4530FRE6
Related LinksRN50E4, RN50E4530FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E4530FRE6 Details Description
Related parts for RN50E4530FRE6
TERM BLOCK 5.08MM VERT 2POS PCB datasheet.pdf
TOOL INSERT/EXTRACT EN3 #20PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 6W datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf