Vishay/Dale RN50E6192BBSL
RN50E6192BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E6192BBSL
Brief Description
RES 61.9K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E6192BBSL.pdf
Availability of RN50E6192BBSL
QUANTITY
RN50E6192BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E6192BBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E6192BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E6192BBSL
Related LinksRN50E6, RN50E6192BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E6192BBSL Details Description
Related parts for RN50E6192BBSL
POT 50K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
SOLDER STATION MICRO DIG REWORK datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 12-ST BINARY COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 3KV NP0 2325 datasheet.pdf
SWTCH MINI SPST-NC 15A PIN PLNGR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 10NS 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.0025 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf