Vishay/Dale RN50E6732DBSL
RN50E6732DBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E6732DBSL
Brief Description
RES 67.3K OHM 1/20W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN50E6732DBSL.pdf
Availability of RN50E6732DBSL
QUANTITY
RN50E6732DBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E6732DBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E6732DBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)67.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E6732DBSL
Related LinksRN50E6, RN50E6732DBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E6732DBSL Details Description
Related parts for RN50E6732DBSL
IC GATE AND/OR 3-IN 6TSSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 6.98KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CB BTS PCKT L 16 ASY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CAP 9POS STD FOR FML W/LANYARD datasheet.pdf