Vishay/Dale RN50E7322BBSL
RN50E7322BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E7322BBSL
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E7322BBSL.pdf
Availability of RN50E7322BBSL
QUANTITY
RN50E7322BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E7322BBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E7322BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E7322BBSL
Related LinksRN50E7, RN50E7322BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E7322BBSL Details Description
Related parts for RN50E7322BBSL
CONN 40 POS IDC SOCKET GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS VERT DUAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 4.53" datasheet.pdf
MOSFET RF SOT223 SC-73 datasheet.pdf
SENSOR AIR FLOW UNAMP 5.0 MBAR datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
CGRID SL PMC WTOW MODBRNCH 30POS datasheet.pdf