Vishay/Dale RN50E9532BRSL
RN50E9532BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E9532BRSL
Brief Description
RES 95.3K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E9532BRSL.pdf
Availability of RN50E9532BRSL
QUANTITY
RN50E9532BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E9532BRSL
Internal Part NumberEIS-RN50E9532BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E9532BRSL
Related LinksRN50E9, RN50E9532BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E9532BRSL Details Description
Related parts for RN50E9532BRSL
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 15/49 K MC datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR 3ST 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 880MA 125 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf