Vishay/Dale RN55C1332DRSL
RN55C1332DRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C1332DRSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN55C1332DRSL.pdf
Availability of RN55C1332DRSL
QUANTITY
RN55C1332DRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C1332DRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C1332DRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C1332DRSL
Related LinksRN55C1, RN55C1332DRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C1332DRSL Details Description
Related parts for RN55C1332DRSL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
COVER STR RELIEF BLA AH 8P OR datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-P-275-I1 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 933MHZ FBGA datasheet.pdf