Vishay/Dale RN55C2152BRSL
RN55C2152BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C2152BRSL
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C2152BRSL.pdf
Availability of RN55C2152BRSL
QUANTITY
RN55C2152BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C2152BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C2152BRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C2152BRSL
Related LinksRN55C2, RN55C2152BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C2152BRSL Details Description
Related parts for RN55C2152BRSL
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
BOOSTER(PT4474) 20A 24VIN HRZ datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 9.23"L X 5.12"W datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
LED WHITE 2SMD R/A datasheet.pdf
LED DURIS E3 COOL WHT 6500K 2SMD datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf