Vishay/Dale RN55C3200BBSL
RN55C3200BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3200BBSL
Brief Description
RES 320 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3200BBSL.pdf
Availability of RN55C3200BBSL
QUANTITY
RN55C3200BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3200BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C3200BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)320
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3200BBSL
Related LinksRN55C3, RN55C3200BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3200BBSL Details Description
Related parts for RN55C3200BBSL
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND 2-INPUT 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 320X240 WH TRANSM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A datasheet.pdf