Vishay/Dale RN55C3202BB14
RN55C3202BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3202BB14
Brief Description
RES 32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3202BB14.pdf
Availability of RN55C3202BB14
QUANTITY
RN55C3202BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3202BB14
Internal Part NumberEIS-RN55C3202BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3202BB14
Related LinksRN55C3, RN55C3202BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3202BB14 Details Description
Related parts for RN55C3202BB14
CABLE D-SUB - HMP09H/AE09G/X datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V datasheet.pdf
IC COUNTER RIPPLE 8-BIT 28-PLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 680K OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf