Vishay/Dale RN55C3242CB14
RN55C3242CB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3242CB14
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/8W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3242CB14.pdf
Availability of RN55C3242CB14
QUANTITY
RN55C3242CB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3242CB14
Internal Part NumberEIS-RN55C3242CB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3242CB14
Related LinksRN55C3, RN55C3242CB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3242CB14 Details Description
Related parts for RN55C3242CB14
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC VOLT-LEVEL TRANSLATOR 8-DSBGA datasheet.pdf
IC 9BIT BUSINTFC D LATCH 24SOIC datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
PANEL FRONT 16.7X8.7X0.5" BE/GY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 125 OHM 0.02% 1/5W 0805 datasheet.pdf