Vishay/Vitramon VJ1210A392JBAAT4X
VJ1210A392JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A392JBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A392JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210A392JBAAT4X
QUANTITY
VJ1210A392JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A392JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A392JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A392JBAAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A392JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A392JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A392JBAAT4X
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN 44POS 2MM HEADER DUAL VERT datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 120PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC INV SCHMITT TRIGGER 8-XSON datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
GROUND CORD REPLACE GR datasheet.pdf
IC VCXO 640MHZ 16QFN datasheet.pdf