Vishay/Dale RN55C3251BB14
RN55C3251BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3251BB14
Brief Description
RES 3.25K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3251BB14.pdf
Availability of RN55C3251BB14
QUANTITY
RN55C3251BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3251BB14
Internal Part NumberEIS-RN55C3251BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.25k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3251BB14
Related LinksRN55C3, RN55C3251BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3251BB14 Details Description
Related parts for RN55C3251BB14
IC TEMP SWTCH OPEN DRAIN SOT23A5 datasheet.pdf
IC HEX LEVEL SHIFTER 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.28A 337 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC LIGHT SENSOR ARRAY 8-DIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SW 1A 100V 150NS DO-204AL datasheet.pdf